Co dalej?

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Cthulhu

Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Cthulhu »

Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum,mam nadzieję zagościć na nim trochę dłużej aniżeli,skończyć na tej jednej wypowiedzi ;) Może zaczne od początku,nie będzie to łatwe,czasem myślę krępujące,ale postaram się jakoś to napisać. No więc mam 15 lat,skakałem już po wielu forach tego typu tematycznych(religie) ponieważ odczuwam jakąś wewnętrzną pustkę,sam nie wiem jak to ująć,żeby nie brzmiało jakoś dziwnie. Mimo,że mam wszystko(chodzi mi o rzeczy materialne),mam idoli,którzy w jakiś sposób ukierunkowali mi drogę postępowania(Masutatsu Oyama i Musashi Miyamoto).Staram się robić zawsze wszystko ponad wszystko,tzn. wykraczać poza granice moich możliwości,które nie są specjalnie wielkie bo mam nadwagę,ale dzięki nim zrozumiałem,że mogę zrobić wszystko(np. podciągnąłem się 2 raszy na drążku,co nigdy mi nie wyszło),ale brakuje mi czegoś jeszcze. Nie znalazłem tego w chrześcijaństwie,inne religie mi też jakoś nie "podchodzą" o ile tak można powiedzieć. Myślę,że z tego co czytałem Buddyzm jest tym co spełnia moje oczekiwania,tak mi się wydaje,ale nie wiem w jaki sposób,a raczej czy Buddzym,pomógłby mi wypełnić tą wewnętrzną pustkę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: booker »

Witaj na forum, Cthulhu :)

Co dalej? Dalej należy się udać do ośrodka buddyjskiego. :)

Nie wiem czy to odpowiada na pytanie w tytule Twojego postu.
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Cthulhu

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Cthulhu »

Myślę,że problemem będą rodzice.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Twoi rodzice są głęboko wierzący, wierzący na pokaz, czy sądzisz, że będą obawiali się jakiejś dziwnej sekty?
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Lo'tsa'wa
Posty: 1979
Rejestracja: sob gru 06, 2008 04:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Manchester

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Lo'tsa'wa »

Cthulhu, a słyszałeś to? Są trzy prawdy na świecie:

Święta prawda, moja prawda i gówno prawda:) myślę, że tą drugą zajmuje się buddyzm... tzn...

Spróbuj może wypełnić tą pustkę, a później sprawdź czy buddyzm już o tym nie wspomina. A potem wkurz się, że 15123 buddyjskich szkół ma na to swoją teorię... a potem postaraj się dowiedzieć o co im chodzi. ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: booker »

Cthulhu pisze:Myślę,że problemem będą rodzice.
Dlaczego?
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Cthulhu

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Cthulhu »

Wiesz,biorąc pod uwagę mój wiek,będą twierdzić że robię to pod wpływem impulsy,nie zrozumieją,że ja jeszcze nie chcę być buddystą,chcę tylko poznać na czym to polega,bo co innego czytać,a co innego czuć.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: booker »

Cthulhu pisze:Wiesz,biorąc pod uwagę mój wiek,będą twierdzić że robię to pod wpływem impulsy,nie zrozumieją,że ja jeszcze nie chcę być buddystą,chcę tylko poznać na czym to polega,bo co innego czytać,a co innego czuć.
Zawsze przecież do ośrodka możecie pójść razem. To nawet lepiej.
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
Sadayoshi
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 30, 2006 18:32
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Sadayoshi »

Albo po kryjomu :]
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Co dalej?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Cthulhu pisze:Wiesz,biorąc pod uwagę mój wiek,będą twierdzić że robię to pod wpływem impulsy,nie zrozumieją,że ja jeszcze nie chcę być buddystą, (...)
Może tak, a może nie - jak to w istocie z Nimi będzie tego nie wiesz, możesz tylko domniemywać jak będzie - kwestia jest tu to, jak im to przedstawisz /z jakim nastawieniem i jakimi słowami/, a wg mnie /zważywszy Twój wiek/ powinieneś to zrobić zanim udasz się do jakiegoś ośrodka.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”