Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest pn mar 30, 2020 18:02

Strefa czasowa UTC+01:00
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: wt kwie 03, 2012 18:48 
Offline

Rejestracja: wt kwie 03, 2012 18:24
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddyzm
Sanga Drikung Samten Choling zaprasza do zakupu:

Garchen Rinpocze „Krótkie nauki”
Stron 53,
Cena 15 złotych
Sposób płatności : przelew
Odbiór : osobisty lub pocztą z doliczeniem kosztów przesyłki
Zmówienia : garchenrinpoche@wp.pl

„Krótkie nauki” to zbiór wybranych fragmentów z nauk Garchena Rinpocze. Te fragmenty nazwane zostały przez Rinpocze „Przypomnieniami o dobroci, współczuciu i twojej prawdziwej naturze” i „nie są słowami uczonego lecz starego ojca, który wiele doświadczył.”

Dotyczą różnych aspektów życia i praktyki.

A oto wybrane fragmenty z książeczki:

"Istnieje miłość doskonała i miłość niedoskonała. Różnią się tym, że pierwsza jest wolna od zaborczości i lgnięcia. Miłość doskonała jest korzeniem trwałego szczęścia. Miłość niedoskonała tylko tworzy cierpienie. Miłość niedoskonała, ponieważ jest skażona przez ego i zaborczość, prowadzi do zazdrości a następnie do gniewu i ostatecznie do rozstania . Miłość doskonała, wolna od chęci posiadania, prowadzi do harmonii i pokoju, a wręcz może przekształcić negatywnego towarzysza. Wówczas taki związek staje się polem działania bodhisattwy."

"Nie martw się o oświecenie. Budda jest już w twoim umyśle, gotowy abyś go dostrzegł. Ponieważ jednak nie możemy się skupić i ciągle coś nas rozprasza, nie udaje nam się dostrzec buddy. Kiedy jedne myśli już zniknęły, a inne jeszcze się nie pojawiły, to w tej przestrzeni pomiędzy obsesyjnymi myślami, możesz przelotnie ujrzeć naturę umysłu spoczywającą jak przestrzeń; to jest właśnie Budda."

"Podstawą praktyki Wadżrajany jest samaja. Wielu moich starszych uczniów o tym wie, ale ponieważ mogą tu być początkujący, wyjaśniam zatem, że samają, podstawową samają lub rzeczywistą samają jest miłość i ta miłość jest więzią, która łączy nas przez wiele wcieleń. To jest więź pomiędzy uczniami, pomiędzy lamami i uczniami i tak dalej"

"Mówimy o Trzech Klejnotach. W rzeczywistości są one zawarte w twoim umyśle. Twój wewnętrzny Budda to twoja pierwotna świadomość, twoja wewnętrzna Dharma to miłość i współczucie. Chociaż Budda nauczał 84 000 różnych nauk Dharmy, ich esencją jest miłość. Jeśli wzbudzisz miłość, pierwotna świadomość pojawi się w naturalny sposób. "

Garchen Rinpocze jest nauczycielem w tradycji Drikung Kagju buddyzmu tybetańskiego. Urodził się w 1937 roku w Tybecie. Po inwazji Chin na Tybet w 1959 roku został internowany i przez 20 lat był przetrzymywany w obozie pracy. Po wyjściu z obozu Garchen Rinpoche zaangażował się w proces odbudowy klasztorów i przywrócenia nauk buddyjskich we wschodnim Tybecie.
W 1997 roku przybył do USA i rozpoczął nauczanie ludzi z Zachodu. Niezmordowanie podróżuje po całym świecie udzielając inicjacji i nauk, inspirując swoim przykładem i wielką życzliwością.
Mimo że Garchen Rinpocze sam doznał wielu cierpień i był świadkiem wielkich cierpień swojego narodu, głównym motywem swojego nauczania uczynił miłującą życzliwość i współczucie. Jego nauczanie jest głęboko zakorzenione w tradycji buddyzmu tybetańskiego, lecz życzliwość i dobroć, które z niego promieniują poruszją serca tych którzy go spotkają - niezależnie od ich wyznania czy pochodzenia .

Niniejsze publikacja zawiera tekst "Rzeka, która nie zamarza" - pierwszą naukę Garchena Rinpcze, która pojawiła się na Zachodzie a także wybrane fragmenty z jego wykładów i nauk.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl