Przekaz mocy i ścieżka prowadząca do wyzwolenia

książki i opublikowane wykłady nauczyciel oraz periodyki
noneko
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 12, 2008 16:19
Płeć: kobieta
Tradycja: brak

Przekaz mocy i ścieżka prowadząca do wyzwolenia

Nieprzeczytany post autor: noneko »

http://vimala.pl/sklep/glowna/9-przekaz-mocy.html

Obrazek

„Uważam, że przetłumaczenie Przekazu mocy na angielski przyniesie ogromny pożytek. Żyjemy w czasach, w których nauki Buddy rozprzestrzeniają się po całej planecie; dotyczy to zwłaszcza wadżrajany. Prawdziwe znaczenie wadżrajany jest niezwykle subtelne i niektórym trudno jest pojąć jego naturę. Mogą mieć błędne wyobrażenia na temat nauk tantrycznych albo żywić w stosunku do nich podejrzliwość. Myślę, że dlatego właśnie pojawiły się ostatnio pewne osobliwe tłumaczenia. Niektóre z nich zostały przygotowane przez osoby, które nie posiadają odpowiedniego buddyjskiego wykształcenia, inne zaś bazują na błędnych osobistych opiniach. Niestety – książki te stoją w sprzeczności ze znaczeniem tantr. Mam ogromne obawy w stosunku do osób, które udzielają wykładów i publikują książki o „wadżrajanie”, podczas gdy ich czyny i sposób myślenia przeczą znaczeniu tantr.

Wygląda na to, że istnieje tylko jeden sposób rozwiązania tego problemu, a mianowicie prezentacja czterech przekazów mocy w taki sposób, który będzie odpowiadał znaczeniu tantr. Największy pożytek przyniesie publikacja właściwego tłumaczenia wyjaśnień prawdziwego mistrza, który nie tylko był erudytą, ale też osiągnął spełnienie praktyki. Mam wielkie zaufanie do nauk Tsele Natsog Rangdrola i dlatego zachęciłem Erika Pema Kunsanga do przetłumaczenia tej pracy. Uważam, że w ten sposób nie popełniamy błędu polegającego na ujawieniu tajemnych nauk: książkę tę można raczej porównać do lekarstwa, które leczy chorobę braku zrozumienia, błędnego zrozumienia i wątpliwości. Jestem pewien, że mój jidam i guru zgadzają się z tym, i że to tłumaczenie przyniesie wielki pożytek”.

– Czokji Nima Rinpocze

http://vimala.pl/sklep/glowna/9-przekaz-mocy.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”