Lśniący Księżyc - autobiografia Dilgo Khjentse Rinpocze

książki i opublikowane wykłady nauczyciel oraz periodyki
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Lśniący Księżyc - autobiografia Dilgo Khjentse Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: jw »

Z wielką radością informuję o wydaniu autobiografii Dilgo Khjentse Rinpocze "Lśniący Księżyc". Poniżej garść informacji na jej temat, książkę można zamawiać na stronie wydawnictwa Rogaty Budda:
http://www.rogaty-budda.pl/lsniacy-ksie ... entse.html

Nie mam wątpliwości, że Dilgo Khjentse Rinpocze był jednym z najbardziej urzeczywistnionych mistrzów buddyjskich, których przyszło mi w życiu spotkać.
- XIV DALAJLAMA TENZIN GJATSO

Wątpię aby istniała bardziej inspirująca i satysfakcjonująca opowieść o głębokiej duchowej podróży naprawdę niezwykłej istoty, niż historia zawarta na kartach niniejszej autobiografii.
- DZONGSAR KHJENTSE RINPOCZE

Dilgo Khjentse Rinpocze (1910-1991) był wysoko urzeczywistnionym mistrzem medytacji, uczonym i poetą, a zarazem głównym dzierżawcą linii njingma buddyzmu tybetańskiego. Niespotykana głębia jego duchowej realizacji sprawiała, że dla wszystkich, którzy mieli okazję go spotkać, stawał się żywym ucieleśnieniem miłującej dobroci, mądrości i współczucia.

Jako oddany propagator bezstronnego ruchu rime Khjentse Rinpocze cieszył się szacunkiem wszystkich szkół buddyzmu tybetańskiego i był nauczycielem wielu wybitnych mistrzów, w tym J.Ś. XIV Dalajlamy. Niestrudzenie pracował dla Dharmy, publikując teksty, wznosząc klasztory i stupy i udzielając wskazówek dziesiątkom tysięcy ludzi na całym świecie. Pozostawił po sobie dwadzieścia pięć tomów pism w języku tybetańskim.

Za pomocą barwnych anegdot ten wysoce szanowany buddyjski uczony i mistrz medytacji opowiada o życiu, które poświęcił zdobywaniu wiedzy, odosobnieniom i nauczaniu innych. Wydarzenia mające istotny wpływ na życie Dilgo Khjentse Rinpocze, a także jego własne doświadczenia i wglądy, dzięki którym stał się kochającym, błyskotliwym i wysoko urzeczywistnionym nauczycielem i mistrzem medytacji, same w sobie są źródłem głębokiej inspiracji.

W drugiej części książki zawarto wspomnienia jego żony, wnuka – Szeczena Rabdziama Rinpocze, Tengi Rinpocze, a także Królowej Matki Bhutanu i wielu czołowych nauczycieli buddyjskich.
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”