Przyjecie schronienia

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

Impertynent
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 26, 2012 21:54
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Przyjecie schronienia

Nieprzeczytany post autor: Impertynent »

Witam , mam proste pytanie do was lecz jakże ważne dla mnie więc do sedna chodzi mi o to jak wygląda przyjęcie schronienia w tradycji Therevady i jak brzmi mantra schronienia w tej tradycji. Czytałem o schronieniu właśnie ale z innych tradycji i ciekawi mnie właśnie jak to wygląda w Therevadzie , Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyjecie schronienia

Nieprzeczytany post autor: Ras »

emaho!
Impertynent
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 26, 2012 21:54
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Przyjecie schronienia

Nieprzeczytany post autor: Impertynent »

Tam nie ma nic ciekawego na temat przyjmowania schronienia z tradycji therevady. Ani zadnych mantr chyba bede musial po swojemu przyjmowac gdyz nie mam zadnego mastera ani zadnych przykladow z therevady nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyjecie schronienia

Nieprzeczytany post autor: Ras »

Piotr wyraźnie pisze :
piotr pisze:Cześć,
Ras pisze:Mógłbyś napisać coś więcej o Theravadzie?
W czasach Buddhy było tak, że ktoś zainspirowany mową Buddhy, mówił w jego obecności, że przyjmuje schronienie w Buddzie, Dhammie i Saṅdze, co miało znaczyć, że ta mowa tak go zainspirowała, że chce by to te trzy rzeczy były jego przewodnikami w życiu. Innymi słowy był to wyraz wiary, że są one coś warte i że są pomocne.

Później wykształciła się ceremonia przyjmowania schronień, ale z punktu widzenia Dhammy, nie ma ona żadnej „mocy”. Nie doda ci wiary, siły ani motywacji, której nie masz.
emaho!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”