Dhammakaya

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

xeno
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 19, 2008 19:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda

Dhammakaya

Nieprzeczytany post autor: xeno »

Nie udało mi się znaleźć tu na forum nic na ten temat więc piszę. :)

Z dwa lata temu, a może jeszcze dawniej trafiłem szukając jakiś ciekawych kanałów na satelicie kanał DMC. Na ekranie zobaczyłem przemewiającego mnicha, więc zostałem chwilę na nim. Pogrzebałem i okazało się, że nadają również w j. angielskim (poza oryginalnym tajskim).
Trochę popraktykowałem ich autorską medytację dhammakaya. I w ten sposób z ogólnego poziomu buddyzmu zszedłem na drogę theravada. Po jakimś czasie porzuciłem ich praktykę, pozostając przy czystej theravadzie.
Jakiś czas temu znalazłem na którejś stronie buddyjskiej informację, że jest to sekta wypaczająca buddyzm, wyłudzająca pieniądze i ogólnie nie jest uznawana przez inne sanghi. Od tamtego czasu jedynie bardzo sporadycznie słucham ich porannych pieśni (są też gdzieś na youtube).

Tutaj trochę więcej na temat samej dhammakaya foundation i ich medytacji

Tutaj ich strona domowa
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Dhammakaya

Nieprzeczytany post autor: ikar »

fajnie że praktykujesz :>

Nie znam tej szkoły, więc nie mogę Ci pomóc.

Pamiętaj że Budda cały czas zachęcał ludzi do sprawdzania wszystkiego. I jeśli coś jest właściwe i przynosi pożytek nam i innym to powinniśmy to rozwijać.

Nigdy nie warto oceniać czegoś z góry.

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”