Forum e-Budda PL

''Najskuteczniejsza praktyka to ta, którą znacie najlepiej.'' - Tenzin Wangyal Rinpocze
Dzisiaj jest ndz lip 22, 2018 07:20

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 09:41 
ex Moderator

... oferuje "Buddha Educational Foundation" z Taiwanu. Fundacja związana jest z chińską szkołą Czystej Krainy, ale rozpowszechnia publikacje dotyczące wszystkich tradycji i w wielu językach.

We are a Buddhist Foundation based in Taipei city, Taiwan. For many years, we have been printing Dharma books, which we distribute free of charge to interested individuals and organizations all over the world. Although the majority of these Dharma material are printed or recorded in Chinese, we also offer a selection of material in English, Tibetan, French, Hindi and other languages.

http://www.budaedu.org.tw/en/book/

W kategorii 'Downloads' dostępne są również mowy Dharmy w formacie mp3.

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 10:37 
Awatar użytkownika

Tradycja: Karma Kamtsang
Szkoda, że po polsku nic nie ma. :(

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 10:41 
ex Moderator
Awatar użytkownika

No, nie do końca za darmo - "nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad" jak zwykł mawiać mój kolega :) Wypadałoby wesprzeć chociaż kilkoma dolarami organizację - koszty wysyłki oni też pokrywają. Na przesyłkę czeka się baaardzo długo bo wysyłają ją statkiem :D (poważnie).

Miałem okazję poznać ich organizację kiedy byłem dobrowolnikiem w Książnicy Pomorskiej w Czytelni Kultur Dalekiego Wschodu - książki schludnie wydane tematyka: od sasa do lasa :D . Ogólnie polecam.

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 10:42 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: Sŏn (Szkoła Zen Kwan Um)
Cytuj:
Szkoda, że po polsku nic nie ma.
Dhammapada kiedyś była.

Pzdr
Piotr

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 11:04 
ex Moderator
Awatar użytkownika

I wciąż jest... wczoraj chyba z 6 egzemplarzy odniosłem do Książnicy bo nie miałem co z nimi zrobić... Misja Buddyjska 3 Schronienia ma ich chyba trochę... no i Czytelnia Kultur Dalekiego Wschodu też... www.bbpp.eu.org

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 18:06 

Tradycja: Zen
Cytuj:
No, nie do końca za darmo - "nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad" jak zwykł mawiać mój kolega :)
przepraszam za off topic: kolegowałeś się z Miltonem Friedmanem? :shock:

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 18:20 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
przepraszam za off topic: kolegowałeś się z Miltonem Friedmanem?
Ależ nie szkodzi. Tak, służyliśmy razem w tej samej jednostce w Wietnamie. Pamiętam jak uratowałem mu życie rzucając się na podarty sandał żołnierza vietkongu. A co?

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 21:23 
ex Moderator

Cytuj:
Wypadałoby wesprzeć chociaż kilkoma dolarami organizację - koszty wysyłki oni też pokrywają.
Z pewnością wypadałoby, o ile kogoś na to stać. Jeśli kogoś nie stać na przekazanie jakiejś sumy pieniędzy, równie dobrze może np. postarać się, by z otrzymanej książki skorzystało jak najwięcej osób.
No a najważniejsze chyba, by starać się wcielić w życie treści przekazane w otrzymanych książkach - to najlepszy sposób podziękowania chińskim (i nie tylko) buddystom działającym w tej fundacji i finansującym ją.

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 21:39 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Tiaaa, niby masz rację ale pieniądz jest pieniądz. Poza tym jeśli coś przychodzi za darmo to nie szanujesz tego tak jak szanował byś coś co nabyłeś... odmowa paru przyjemności (piwo??) i jest książka od chińskich kolegów - w 8-stopniowej Ścieżce jest mowa o Prawym Wysiłku czy też Dążeniu... no więc jak? ;)

No ostatecznie można za darmo postarać się o książki... :wink:

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 22:02 

Tradycja: Zen
Cytuj:
Cytuj:
przepraszam za off topic: kolegowałeś się z Miltonem Friedmanem?
Ależ nie szkodzi. Tak, służyliśmy razem w tej samej jednostce w Wietnamie. Pamiętam jak uratowałem mu życie rzucając się na podarty sandał żołnierza vietkongu. A co?
:lol: :lol: :lol:

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 22:05 
ex Moderator

Cytuj:
Poza tym jeśli coś przychodzi za darmo to nie szanujesz tego tak jak szanował byś coś co nabyłeś...
Często tak jest, ale niekoniecznie - zdarza mi się otrzymać coś od kogoś a potem cenić i szanować to właśnie dlatego, że zostało mi ofiarowane. Tak też jest z naukami Buddy, które zostały nam ofiarowane - wszystko co trzeba zrobić to je przyjąć - i w tym jest największa (jedyna?) trudność.

Myślę, że w tym konkretnym przypadku najważniejsza jest właściwa motywacja. Trzeba sobie zadać pytanie czy przekazujemy pieniądze z myślą płacenia za nabyte książki (a tak byłoby gdybyśmy chcieli uniknąć przyjęcia ich 'darmo') czy też po to, by pomóc w upowszechnianiu nauk Buddy.
Jeśli kogoś stać - dobrze będzie jeśli wpłaci. Jeśli kogoś nie stać - nie powinien mieć do siebie pretensji jeśli zadba o to, by otrzymane książki nie stały się jedynie cegłami na półce.

Nieprzeczytany post: wt kwie 24, 2007 22:24 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Ano, racja... motywacja :) Warto do nich napisać i poprosić o książki. Te która zamawiałem idą już pół roku :D Ale nic straconego bo kiedy dotrą do Szczecina to zostaną w Książnicy - już ich nie potrzebuję.

Nieprzeczytany post: śr kwie 25, 2007 07:38 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: Sŏn (Szkoła Zen Kwan Um)
Cytuj:
Ano, racja... motywacja Warto do nich napisać i poprosić o książki. Te która zamawiałem idą już pół roku Ale nic straconego bo kiedy dotrą do Szczecina to zostaną w Książnicy - już ich nie potrzebuję.
Ja czekałem pare miesięcy, z tego, co pamiętam...

Pzdr
Piotr

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00