Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

książki i opublikowane wykłady nauczyciel oraz periodyki
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: abgal »

... oferuje "Buddha Educational Foundation" z Taiwanu. Fundacja związana jest z chińską szkołą Czystej Krainy, ale rozpowszechnia publikacje dotyczące wszystkich tradycji i w wielu językach.

We are a Buddhist Foundation based in Taipei city, Taiwan. For many years, we have been printing Dharma books, which we distribute free of charge to interested individuals and organizations all over the world. Although the majority of these Dharma material are printed or recorded in Chinese, we also offer a selection of material in English, Tibetan, French, Hindi and other languages.

http://www.budaedu.org.tw/en/book/

W kategorii 'Downloads' dostępne są również mowy Dharmy w formacie mp3.
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Szkoda, że po polsku nic nie ma. :(
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: siristru »

No, nie do końca za darmo - "nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad" jak zwykł mawiać mój kolega :) Wypadałoby wesprzeć chociaż kilkoma dolarami organizację - koszty wysyłki oni też pokrywają. Na przesyłkę czeka się baaardzo długo bo wysyłają ją statkiem :D (poważnie).

Miałem okazję poznać ich organizację kiedy byłem dobrowolnikiem w Książnicy Pomorskiej w Czytelni Kultur Dalekiego Wschodu - książki schludnie wydane tematyka: od sasa do lasa :D . Ogólnie polecam.
братство и јединство!
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

LordD pisze:Szkoda, że po polsku nic nie ma.
Dhammapada kiedyś była.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: siristru »

I wciąż jest... wczoraj chyba z 6 egzemplarzy odniosłem do Książnicy bo nie miałem co z nimi zrobić... Misja Buddyjska 3 Schronienia ma ich chyba trochę... no i Czytelnia Kultur Dalekiego Wschodu też... www.bbpp.eu.org
братство и јединство!
keylan
Posty: 510
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 21:18
Tradycja: Zen
Lokalizacja: Lublin

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: keylan »

siristru pisze:No, nie do końca za darmo - "nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad" jak zwykł mawiać mój kolega :)
przepraszam za off topic: kolegowałeś się z Miltonem Friedmanem? :shock:
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: siristru »

keylan pisze:przepraszam za off topic: kolegowałeś się z Miltonem Friedmanem?
Ależ nie szkodzi. Tak, służyliśmy razem w tej samej jednostce w Wietnamie. Pamiętam jak uratowałem mu życie rzucając się na podarty sandał żołnierza vietkongu. A co?
братство и јединство!
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: abgal »

siristru pisze:Wypadałoby wesprzeć chociaż kilkoma dolarami organizację - koszty wysyłki oni też pokrywają.
Z pewnością wypadałoby, o ile kogoś na to stać. Jeśli kogoś nie stać na przekazanie jakiejś sumy pieniędzy, równie dobrze może np. postarać się, by z otrzymanej książki skorzystało jak najwięcej osób.
No a najważniejsze chyba, by starać się wcielić w życie treści przekazane w otrzymanych książkach - to najlepszy sposób podziękowania chińskim (i nie tylko) buddystom działającym w tej fundacji i finansującym ją.
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: siristru »

Tiaaa, niby masz rację ale pieniądz jest pieniądz. Poza tym jeśli coś przychodzi za darmo to nie szanujesz tego tak jak szanował byś coś co nabyłeś... odmowa paru przyjemności (piwo??) i jest książka od chińskich kolegów - w 8-stopniowej Ścieżce jest mowa o Prawym Wysiłku czy też Dążeniu... no więc jak? ;)

No ostatecznie można za darmo postarać się o książki... :wink:
братство и јединство!
keylan
Posty: 510
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 21:18
Tradycja: Zen
Lokalizacja: Lublin

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: keylan »

siristru pisze:
keylan pisze:przepraszam za off topic: kolegowałeś się z Miltonem Friedmanem?
Ależ nie szkodzi. Tak, służyliśmy razem w tej samej jednostce w Wietnamie. Pamiętam jak uratowałem mu życie rzucając się na podarty sandał żołnierza vietkongu. A co?
:lol: :lol: :lol:
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: abgal »

siristru pisze:Poza tym jeśli coś przychodzi za darmo to nie szanujesz tego tak jak szanował byś coś co nabyłeś...
Często tak jest, ale niekoniecznie - zdarza mi się otrzymać coś od kogoś a potem cenić i szanować to właśnie dlatego, że zostało mi ofiarowane. Tak też jest z naukami Buddy, które zostały nam ofiarowane - wszystko co trzeba zrobić to je przyjąć - i w tym jest największa (jedyna?) trudność.

Myślę, że w tym konkretnym przypadku najważniejsza jest właściwa motywacja. Trzeba sobie zadać pytanie czy przekazujemy pieniądze z myślą płacenia za nabyte książki (a tak byłoby gdybyśmy chcieli uniknąć przyjęcia ich 'darmo') czy też po to, by pomóc w upowszechnianiu nauk Buddy.
Jeśli kogoś stać - dobrze będzie jeśli wpłaci. Jeśli kogoś nie stać - nie powinien mieć do siebie pretensji jeśli zadba o to, by otrzymane książki nie stały się jedynie cegłami na półce.
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: siristru »

Ano, racja... motywacja :) Warto do nich napisać i poprosić o książki. Te która zamawiałem idą już pół roku :D Ale nic straconego bo kiedy dotrą do Szczecina to zostaną w Książnicy - już ich nie potrzebuję.
братство и јединство!
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Darmowe książki o tematyce buddyjskiej...

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

siristru pisze:Ano, racja... motywacja Warto do nich napisać i poprosić o książki. Te która zamawiałem idą już pół roku Ale nic straconego bo kiedy dotrą do Szczecina to zostaną w Książnicy - już ich nie potrzebuję.
Ja czekałem pare miesięcy, z tego, co pamiętam...

Pzdr
Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”