Forum e-Budda PL

''Przyswoiwszy sobie nie słowa, lecz znaczenie nauk, zapomniałem o bezużytecznej paplaninie.'' - Milarepa
Dzisiaj jest pt lis 16, 2018 00:04

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: czw lip 12, 2018 15:22 

Tradycja: Theravāda
Jak sądzicie czy Falun Dafa jest zaawansowanym systemem, który przewyższa inne techniki w buddyzmie? Wiem, że to brzmi jak bajka, ale jakie jest wasze zdanie?

Nieprzeczytany post: czw lip 12, 2018 22:19 
Awatar użytkownika

Tradycja: Theravada
Jeżeli chcesz poprawiać Buddę to może dla Ciebie Falun Dafa być lepsze od buddyzmu, zasadniczo jednak na tym forum spotykają się ludzie którzy Buddy nie chcą poprawiać.

Nieprzeczytany post: czw lip 12, 2018 23:23 

Tradycja: Theravāda
Chodzi mi o to czy Dafa może być systemem kóry był przez pokolenia mistrzów praktykowany a zostal zapoczatkowany przez jakiegos Budde minionej epoki? Ile jest szkol, wszystkie twierdza ze pochodza od Gotamy. Wiec mamy sprzecznosc.
Dafa nie ma Czterech Szlachetnych Prawd, ale w zen nacisk kladzie sie na medytacje i cnoty niz na Osmioraka Sciezke itp? Moze Li mysli podobnie?
Li nie twierdzi ze jest budda lub nie wiadomo czym ( chociaz cos tam gadal ze jest z wyzszego poziomu). Jednak kryrykuje np zen.

Nieprzeczytany post: sob lip 14, 2018 00:04 
Awatar użytkownika

Tradycja: Theravada
Teoretycznie jest możliwe, iż FD jest przedwieczne, fakty są jednak takie iż pierwszy raz zostało upublicznione dopiero w 1992 (za wikipedią). Każda szkoła i każda religia twierdzi, iż naucza odwiecznej mądrości. Wnioski wyciągnij sam.

Nieprzeczytany post: śr sie 29, 2018 19:50 
Awatar użytkownika

Tradycja: Bön, Kagyu
Cytuj:
Chodzi mi o to czy Dafa może być systemem kóry był przez pokolenia mistrzów praktykowany a zostal zapoczatkowany przez jakiegos Budde minionej epoki?
Witam.
Zalozycielem Falun Dafa jest Li Hongzhi, wiec to on jest pierwszym mistrzem tego systemu. On sam mowi, ze zanim udostepnil nauki, ktore otrzymal od swoich mistrzow (chinsko-buddyjskich, daoistycznych i konfucjanskich), to najpierw je posegregowal i opracowal. System Falun Dafa jako taki nie mogl byc zatem praktykowany przez pokolenia mistrzow.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00